Išplėstinės temos: Šiek tiek filosofijos.
Šiek tiek filosofijos.
Nemanykite, kad saikas visada yra paprastas dalykas, nes žmonės, su kuriais bendrausite, nėra paprasti. Štai keletas sudėtingų situacijų, su kuriomis galite susidurti, pavyzdžiai ir keli patarimai, kaip sėkmingai jas išspręsti.
Jūs negalite pareikšti teisingumo.
- Jūs nežinote, kodėl du žmonės ginčijasi. Galbūt kažkas nutiko anksčiau. Galite vertinti tik tai, ką matote, ir taikyti taisykles. Galite įvesti tvarką, bet negalite užtikrinti teisingumo.
- Paimkime pavyzdį: Alfredas ką nors pavogė iš Jenny, realiame gyvenime (jie yra kaimynai). Pažvelgi į forumą ir matai, kaip Jenny įžeidžia Alfredą. Jūs uždraudžiate Jenny. Taip pasielgė teisingai, nes įžeidinėti draudžiama. Bet jūs nežinote, kodėl žmonės ginčijasi. Jūs nepritaikėte teisingumo.
- Štai dar vienas pavyzdys: Jenny asmenine žinute įžeidinėjo Alfredą. Dabar žiūrite į viešą pokalbių kambarį ir matote Alfredą, grasinantį Jenny. Išsiunčiate įspėjimą Alfredui. Vėl pasielgei teisingai, nes grasinti draudžiama. Bet tu nežinojai situacijos kilmės. Tai nesąžininga, ką tu padarei. Gėda tau.
- Darai tai, ką turi daryti, remdamasis tuo, ką žinai. Bet pripažink: tu daug ko nežinai. Taigi turėtumėte likti kuklūs ir nepamirškite, kad tvarka yra geras dalykas, bet tai nėra teisingumas...
Nepykite žmonių.
- Venkite kalbėtis su žmonėmis, kai juos moderuojate. Tai juos supyks. Tai būtų tarsi jiems pasakymas: „Aš esu pranašesnis už jus“.
- Kai žmonės pyksta, jie tampa tikrai nemalonūs. Galite gailėtis, kad pirmiausia juos supykdėte. Galbūt jie užpuls svetainę. Galbūt jie suras jūsų tikrąją tapatybę ir elgsis su jumis kaip su priešu. Turėtumėte to vengti.
- Venkite konfrontacijų. Vietoj to tiesiog naudokite programos mygtukus. Naudokite mygtukus, kad išsiųstumėte įspėjimą arba draudimą. Ir nieko nesakyk.
- Žmonės bus mažiau pikti: nes jie nežinos, kas tai padarė. Tai niekada netaps asmeniška.
- Žmonės bus mažiau pikti: nes jausis tam tikra valdžia. Tai priimtiniau nei žmogaus autoritetas.
- Žmonės turi nuostabią psichologiją. Išmokite mąstyti taip pat, kaip jie galvoja. Žmonės yra mielos ir pavojingos būtybės. Žmonės yra sudėtingi ir nuostabūs padarai...
Sukurkite savo laimingą aplinką.
- Kai teisingai atliksite moderavimo užduotis, žmonės bus laimingesni jūsų serveryje. Jūsų serveris taip pat yra jūsų bendruomenė. Būsite laimingesni.
- Bus mažiau kovos, mažiau skausmo, mažiau neapykantos. Žmonės susiras daugiau draugų, taigi ir jūs susirasite daugiau draugų.
- Kai vieta graži, tai yra todėl, kad kažkas ją gražina. Gražūs dalykai neatsiranda savaime. Bet chaosą galite paversti tvarka...
Įstatymo dvasia.
- Įstatymas niekada nėra tobulas. Kad ir kiek patikslintumėte, visada galite rasti tai, ko nereglamentuoja įstatymas.
- Kadangi įstatymas nėra tobulas, kartais reikia elgtis prieš įstatymus. Tai paradoksas, nes reikia laikytis įstatymų. Išskyrus atvejus, kai jo nereikėtų laikytis. Bet kaip apsispręsti?
-
- Teorema: Įstatymas niekada negali būti tobulas.
- Įrodymas: Aš svarstau kraštutinį atvejį, ties įstatymo riba, todėl įstatymas negali nuspręsti, ką daryti. Ir net jei pakeisčiau įstatymą, nagrinėjant būtent šį atvejį, vis tiek galiu svarstyti mažesnį krašto atvejį, ties nauja įstatymo riba. Ir vėl įstatymas negali nuspręsti, ką daryti.
- Pavyzdys: Aš esu serverio "Kinija" moderatorius. Lankausi serveryje "San Fransisco". Esu pokalbių kambaryje, o ten kažkas įžeidžia ir persekioja vargšę nekaltą 15 metų mergaitę. Taisyklė sako: „Nenaudokite moderavimo galių už savo serverio ribų“. Bet dabar vidurys nakties, ir aš esu vienintelis pabudęs moderatorius. Ar turėčiau palikti šią vargšę mergaitę vieną su savo priešu; ar turėčiau padaryti išimtį iš taisyklės? Tai jūsų sprendimas.
- Taip, yra taisyklės, bet mes nesame robotai. Mums reikia disciplinos, bet mes turime smegenis. Pasinaudokite savo sprendimu kiekvienoje situacijoje. Yra įstatymo tekstas, kuriuo daugeliu atvejų reikėtų vadovautis. Tačiau yra ir „įstatymo dvasia“.
- Supraskite taisykles ir laikykitės jų. Supraskite, kodėl šios taisyklės egzistuoja, ir, kai reikia, jas perlenkite, bet ne per daug...
Atleidimas ir harmonija.
- Kartais galite konfliktuoti su kitu moderatoriumi. Šie dalykai vyksta todėl, kad mes esame žmonės. Tai gali būti asmeninis konfliktas arba nesutarimas dėl sprendimo.
- Stenkitės būti mandagūs ir malonūs vienas kitam. Stenkitės derėtis ir stenkitės būti civilizuoti.
- Jei kas nors suklydo, atleiskite jam. Nes ir tu padarysi klaidų.
- Sun Tzu sakė: "Kai apsupi armiją, palikite laisvą išėjimą. Nespauskite beviltiško priešo per stipriai."
- Jėzus Kristus pasakė: „Kas iš jūsų, kuris yra be nuodėmės, tegul pirmas meta į ją akmenį“.
- Nelsonas Mandela sakė: „Pasipiktinimas yra tarsi gėrimas nuodų ir tikėjimasis, kad jis nužudys jūsų priešus“.
- O tu... Ką tu sakai?
Būk kitas.
- Kažkas blogai elgiasi. Žvelgiant iš jūsų perspektyvos, tai neteisinga, ir tai turėtų būti sustabdyta.
- Įsivaizduokite, jei gimėte toje pačioje vietoje kaip kitas asmuo, jei gimėte jo šeimoje, su jo tėvais, broliais, seserimis. Įsivaizduokite, jei turėtumėte jo gyvenimo patirtį, o ne savo. Įsivaizduokite, kad patyrėte jo nesėkmes, jo ligas, įsivaizduokite, kad jautėte jo alkį. Ir pagaliau įsivaizduok, ar jis turėtų tavo gyvenimą. Gal situacija pasikeistų? Galbūt jūs elgtumėtės blogai, o jis jus teistų. Gyvenimas yra deterministinis.
- Neperdėkime: ne, reliatyvizmas negali būti pateisinimas viskam. Bet taip, reliatyvizmas gali būti bet ko pasiteisinimas.
- Kažkas gali būti tiesa ir klaidinga tuo pačiu metu. Tiesa žiūrinčiojo akyse...
Mažiau yra daugiau.
- Kai žmonės yra kontroliuojami, jie praleidžia mažiau laiko kovodami už tai, ko nori, nes jau žino, ką gali padaryti arba ne. Taigi jie turi daugiau laiko ir energijos daryti tai, ką nori, todėl jie turi daugiau laisvės.
- Kai žmonės turi daug laisvės, kai kurie iš jų piktnaudžiauja savo laisve ir pavogs kitų žmonių laisvę. Taigi dauguma turės mažiau laisvės.
- Kai žmonės turi mažiau laisvės, jie turi daugiau laisvės...