Žaidimo taisyklės: Šaškės.
Kaip žaisti?
Norėdami perkelti gabalėlį, galite tai padaryti dviem skirtingais būdais:
- Spustelėkite gabalą, kad perkeltumėte. Tada spustelėkite kvadratą, kur judėti.
- Paspauskite figūrėlę, kad judėtumėte, neatleiskite ir vilkite ją į tikslinį kvadratą.
Jei manote, kad žaidimas stringa, taip yra todėl, kad nežinote šios taisyklės: suvalgyti pėstininką, jei įmanoma, visada yra privalomas judesys.
Žaidimo taisyklės
Šiame žaidime taikomos amerikietiškos taisyklės: Suvalgyti pėstininką, jei įmanoma, visada yra privalomas judesys.
Žaidimo lenta yra kvadratinė, su šešiasdešimt keturiais mažesniais langeliais, išdėstytais 8x8 tinklelyje. Mažesni kvadratėliai pakaitomis yra šviesios ir tamsios spalvos (turnyruose – žalia ir šviesiai šviesiai), garsiuoju „šachmatų lentos“ raštu. Šaškių žaidimas žaidžiamas ant tamsių (juodų arba žalių) langelių. Kiekvienas žaidėjas turi tamsų kvadratą kairėje pusėje ir šviesų kvadratą dešinėje. Dvikampis kampas yra išskirtinė tamsių kvadratų pora artimiausiame dešiniajame kampe.
Kūriniai yra raudonos ir baltos spalvos ir daugumoje knygų vadinami juoda ir balta. Kai kuriuose šiuolaikiniuose leidiniuose jie vadinami raudona ir balta. Parduotuvėse pirkti komplektai gali būti ir kitų spalvų. Juodi ir raudoni kūriniai vis dar vadinami juodais (arba raudonais) ir baltais, kad galėtumėte skaityti knygas. Gabalai yra cilindro formos, daug platesni nei yra aukšti (žr. diagramą). Turnyro figūrėlės yra lygios ir neturi jokių piešinių (karūnėlių ar koncentrinių apskritimų). Dalys dedamos ant tamsių lentos kvadratų.
Pradinė padėtis yra ta, kad kiekvienas žaidėjas turi dvylika figūrėlių dvylikoje tamsių langelių, esančių arčiausiai jo lentos krašto. Atkreipkite dėmesį, kad tikrinimo diagramose gabalai paprastai dedami ant šviesių kvadratų, kad būtų lengviau skaityti. Tikroje lentoje jie yra ant tamsių kvadratų.
Judėjimas: Kūrinys, kuris nėra karalius, gali judėti vienu kvadratu įstrižai į priekį, kaip parodyta diagramoje dešinėje. Karalius gali perkelti vieną kvadratą įstrižai, pirmyn arba atgal. Kūrinys (gabalas arba karalius) gali pereiti tik į laisvą kvadratą. Judėjimas taip pat gali būti sudarytas iš vieno ar daugiau šuolių (kita pastraipa).
Šokinėjimas: užfiksuojate priešininko figūrą (gabalą arba karalių), peršokdami per ją įstrižai į gretimą laisvą kvadratą už jos. Trys langeliai turi būti išrikiuoti (įstrižai gretimi), kaip parodyta diagramoje kairėje: jūsų šokinėjanti figūrėlė (gabalas arba karalius), priešininko figūrėlė (gabalas arba karalius), tuščias kvadratas. Karalius gali šokinėti įstrižai, pirmyn arba atgal. Kūrinys, kuris nėra karalius, gali šokti tik įstrižai į priekį. Galite atlikti kelis šuolius (žr. diagramą dešinėje), naudodami tik vieną figūrą, peršokdami iš tuščio kvadrato į tuščią kvadratą. Daugkartinio šuolio metu šokinėjanti figūra arba karalius gali keisti kryptis, pirmiausia šokinėdamas viena, o paskui kita kryptimi. Galite peršokti tik vieną figūrą bet kuriuo šuoliu, bet galite peršokti keletą figūrų, atlikdami kelių šuolių judesį. Jūs pašalinate iššokusias figūras nuo lentos. Jūs negalite peršokti savo kūrinio. Negalite du kartus peršokti tos pačios figūros tuo pačiu judesiu. Jei galite šokinėti, turite. Ir turi būti atliktas daugkartinis šuolis; Jūs negalite sustoti iš dalies per daugkartinį šuolį. Jei turite šuolių pasirinkimą, galite pasirinkti vieną iš jų, neatsižvelgiant į tai, ar kai kurie iš jų yra keli, ar ne. Kūrinys, nesvarbu, ar jis karalius, ar ne, gali peršokti karalių.
Atnaujinkite iki karaliaus: kai figūrėlė pasiekia paskutinę eilutę (Karaliaus eilutę), ji tampa karaliumi. Antrą šaškę uždeda priešininkas. Kūrinys, kuris ką tik pamuštas, negali toliau šokinėti figūrų iki kito ėjimo.
Raudona juda pirmiausia. Žaidėjai paeiliui juda. Per vieną posūkį galite atlikti tik vieną judesį. Jūs turite judėti. Jei negalite judėti, pralaimite. Žaidėjai paprastai pasirenka spalvas atsitiktinai, o vėliau keičia spalvas kituose žaidimuose.