Papildu tēmas: mazliet filozofijas.
Mazliet filozofijas.
Nedomājiet, ka mērenība vienmēr ir vienkārša, jo cilvēki, ar kuriem sazināties, nav vienkārši. Šeit ir daži sarežģītu situāciju piemēri, ar kurām jūs varat saskarties, un daži padomi, kā tās veiksmīgi risināt.
Jūs nevarat nodrošināt taisnību.
- Jūs nezināt, kāpēc divi cilvēki strīdas. Varbūt kaut kas noticis agrāk. Jūs varat spriest tikai par to, ko redzat, un piemērot noteikumus. Jūs varat ieviest kārtību, bet jūs nevarat ieviest taisnību.
- Ņemsim piemēru: Alfrēds kaut ko nozaga Dženijai, dzīvē (tie ir kaimiņi). Jūs paskatāties forumā un redzat, ka Dženija apvaino Alfrēdu. Jūs aizliedzat Dženiju. Tas bija pareizi, jo aizvainot ir aizliegts. Bet jūs nezināt, kāpēc cilvēki strīdas. Jūs nepiemērojāt taisnīgumu.
- Šeit ir vēl viens piemērs: Dženija privātā ziņā apvainoja Alfrēdu. Tagad jūs skatāties uz publisko tērzēšanas istabu un redzat Alfrēdu, kas draud Dženijai. Jūs nosūtāt brīdinājumu Alfrēdam. Atkal izdarīji pareizi, jo draudēt ir aizliegts. Bet jūs nezinājāt situācijas izcelsmi. Tas nav godīgi, ko jūs izdarījāt. Kaunies.
- Jūs darāt to, kas jums jādara, pamatojoties uz to, ko zināt. Bet atzīsti: tu neko daudz nezini. Tāpēc jums vajadzētu palikt pieticīgiem un paturēt prātā, ka kārtība ir laba lieta, bet tā nav taisnīgums...
Nedusmot cilvēkus.
- Izvairieties runāt ar cilvēkiem, kad tos regulējat. Tas viņus sadusmos. Tas būtu tāpat kā viņiem pateikt: "Es esmu pārāks par jums."
- Kad cilvēki kļūst dusmīgi, viņi kļūst patiešām kaitinoši. Jūs varat nožēlot, ka vispirms viņus sadusmojot. Viņi, iespējams, uzbruks vietnei. Viņi varbūt atradīs tavu īsto identitāti un izturēsies pret tevi kā pret ienaidnieku. Jums vajadzētu izvairīties no tā.
- Izvairieties no konfrontācijām. Tā vietā vienkārši izmantojiet programmas pogas. Izmantojiet pogas, lai nosūtītu brīdinājumu vai aizliegumu. Un nesaki neko.
- Cilvēki būs mazāk dusmīgi: jo viņi nezinās, kas to izdarīja. Tas nekad nekļūs personisks.
- Cilvēki būs mazāk dusmīgi: tāpēc, ka viņi izjutīs augstāku autoritāti. Tas ir pieņemamāk nekā cilvēka autoritāte.
- Cilvēkiem ir pārsteidzoša psiholoģija. Iemācieties domāt tāpat kā viņi domā. Cilvēki ir jauki un bīstami radījumi. Cilvēki ir sarežģītas un pārsteidzošas būtnes...
Izveidojiet savu laimīgo vidi.
- Pareizi izpildot moderēšanas uzdevumus, cilvēki būs priecīgāki jūsu serverī. Jūsu serveris ir arī jūsu kopiena. Tu būsi laimīgāks.
- Būs mazāk cīņas, mazāk sāpju, mazāk naida. Cilvēki iegūs vairāk draugu, un tāpēc arī jūs iegūsit vairāk draugu.
- Ja vieta ir jauka, tas notiek tāpēc, ka kāds to padara jauku. Jaukas lietas nerodas dabiski. Bet jūs varat pārvērst haosu kārtībā...
Likuma gars.
- Likums nekad nav ideāls. Neatkarīgi no tā, cik precizitātes jūs pievienojat, jūs vienmēr varat atrast kaut ko, kas nav ietverts likumā.
- Tā kā likums nav ideāls, dažreiz jums ir jādara lietas, kas ir pretrunā ar likumu. Tas ir paradokss, jo likums ir jāievēro. Izņemot gadījumus, kad to nevajadzētu ievērot. Bet kā izlemt?
-
- Teorēma: Likums nekad nevar būt ideāls.
- Pierādījums: es izskatu maldīgu lietu, kas ir likuma robežās, un tāpēc likums nevar izlemt, kā rīkoties. Un pat ja es mainīšu likumu, lai tieši šo lietu traktētu, es tomēr varu izskatīt mazāku malu lietu, pie jaunās likuma robežas. Un atkal likums nevar izlemt, ko darīt.
- Piemērs: Es esmu servera "Ķīna" moderators. Es apmeklēju serveri "San Francisco". Esmu tērzēšanas istabā, un tur kāds apvaino un uzmācas nabaga nevainīgai 15 gadus vecai meitenei. Noteikums saka: "Neizmantojiet moderēšanas tiesības ārpus sava servera". Bet ir nakts vidus, un es esmu vienīgais moderators nomodā. Vai man vajadzētu ļaut šai nabaga meitenei vienatnē ar savu ienaidnieku; vai man vajadzētu izdarīt izņēmumu no noteikuma? Tas ir jūsu lēmums.
- Jā, ir noteikumi, bet mēs neesam roboti. Mums ir vajadzīga disciplīna, bet mums ir smadzenes. Izmantojiet savu spriedumu katrā situācijā. Tur ir likuma teksts, kas vairumā gadījumu būtu jāievēro. Bet ir arī "likuma gars".
- Izprotiet noteikumus un ievērojiet tos. Izprotiet, kāpēc šie noteikumi pastāv, un, ja nepieciešams, pielāgojiet tos, bet ne pārāk daudz...
Piedošana un harmonija.
- Dažreiz jūs varat nonākt konfliktā ar citu moderatoru. Šīs lietas notiek tāpēc, ka mēs esam cilvēki. Tas var būt personisks konflikts vai domstarpības par pieņemamu lēmumu.
- Centieties būt pieklājīgs un būt jauki viens pret otru. Mēģiniet vienoties un mēģiniet būt civilizēti.
- Ja kāds ir kļūdījies, piedod viņam. Jo arī tu pieļausi kļūdas.
- Sun Tzu teica: "Kad jūs ieskauj armiju, atstājiet brīvu izeju. Nespiediet izmisušo ienaidnieku pārāk spēcīgi."
- Jēzus Kristus teica: "Ikviens no jums, kas ir bez grēka, lai pirmais met uz viņu akmeni."
- Nelsons Mandela teica: "Aizvainojums ir kā dzert indi un tad cerēt, ka tas nogalinās jūsu ienaidniekus."
- Un tu... Ko tu saki?
Esi otrs.
- Kādam ir slikta uzvedība. No jūsu viedokļa tas ir nepareizi, un tas ir jāpārtrauc.
- Iedomājieties, ja jūs esat dzimis tajā pašā vietā, kur otrs cilvēks, ja esat dzimis viņa ģimenē, kopā ar viņa vecākiem, brāļiem, māsām. Iedomājieties, ja jums būtu viņa dzīves pieredze, nevis jūsu. Iedomājieties, ka jums bija viņa neveiksmes, viņa slimības, iedomājieties, ka jutāt viņa izsalkumu. Un visbeidzot iedomājieties, vai viņam būtu jūsu dzīve. Varbūt situācija būtu pretēja? Varbūt jums būtu slikta uzvedība, un viņš jūs tiesātu. Dzīve ir determinēta.
- Nepārspīlēsim: nē, relatīvisms nevar būt attaisnojums visam. Bet jā, relatīvisms var būt attaisnojums jebkam.
- Kaut kas var būt patiess un nepatiess vienlaikus. Patiesība ir skatītāja acīs...
Mazāk ir vairāk.
- Kad cilvēki ir pakļauti kontrolei, viņi pavada mazāk laika, cīnoties par to, ko viņi vēlas, jo viņi jau zina, ko viņi var darīt vai nē. Un tāpēc viņiem ir vairāk laika un enerģijas darīt to, ko viņi vēlas, tāpēc viņiem ir vairāk brīvības.
- Kad cilvēkiem ir daudz brīvības, daži no viņiem ļaunprātīgi izmantos savu brīvību un nozags citu cilvēku brīvību. Tātad vairākumam būs mazāk brīvības.
- Kad cilvēkiem ir mazāk brīvības, viņiem ir vairāk brīvības...