checkers plugin iconSpēles noteikumi: Dambrete.
pic checkers
Kā spēlēt?
Lai pārvietotu gabalu, varat to izdarīt divos dažādos veidos:
Ja jums šķiet, ka spēle ir iestrēgusi, tas ir tāpēc, ka jūs nezināt šo noteikumu: bandinieka ēšana, ja tas ir iespējams, vienmēr ir obligāta kustība.
Spēles noteikumi
Šajā spēlē tiek izmantoti amerikāņu noteikumi: bandinieka ēšana, ja tas ir iespējams, vienmēr ir obligāta kustība.
checkers empty
Spēles galds ir kvadrātveida, ar sešdesmit četriem mazākiem lauciņiem, kas sakārtoti 8x8 režģī. Mazākie laukumi pārmaiņus ir gaišā un tumšā krāsā (turnīros zaļā un spožā krāsā) pēc slavenā "dambretes dēļa" raksta. Dambrete tiek spēlēta uz tumšajiem (melnajiem vai zaļajiem) lauciņiem. Katram spēlētājam ir tumšs kvadrāts kreisajā malā un gaišs kvadrāts labajā malā. Dubultais stūris ir raksturīgais tumšo kvadrātu pāris tuvākajā labajā stūrī.

checkers pieces
Gabali ir sarkani un balti, un lielākajā daļā grāmatu tos sauc par melnbaltiem. Dažās mūsdienu publikācijās tos sauc par sarkano un balto. Veikalos iegādātie komplekti var būt arī citās krāsās. Melnos un sarkanos gabalus joprojām sauc par melno (vai sarkano) un balto, lai jūs varētu lasīt grāmatas. Gabaliem ir cilindriska forma, tie ir daudz platāki nekā tie ir augsti (sk. diagrammu). Turnīra figūriņas ir gludas, un uz tām nav nekādu zīmējumu (kroņu vai koncentrisku apļu). Gabali tiek novietoti uz tāfeles tumšajiem kvadrātiem.

checkers start
Sākuma pozīcija ir tā, ka katram spēlētājam ir divpadsmit figūriņas divpadsmit tumšajos lauciņos, kas atrodas vistuvāk viņa galda malai. Ņemiet vērā, ka rūtiņu diagrammās gabali parasti tiek novietoti uz gaišas krāsas kvadrātiem, lai nodrošinātu lasāmību. Uz īsta dēļa tie atrodas uz tumšajiem laukumiem.

checkers move
Pārvietošanās: figūra, kas nav karalis, var pārvietot vienu kvadrātu pa diagonāli uz priekšu, kā parādīts diagrammā pa labi. Karalis var pārvietot vienu kvadrātu pa diagonāli, uz priekšu vai atpakaļ. Bumba (gabals vai karalis) var pārvietoties tikai uz brīvu laukumu. Gājiens var sastāvēt arī no viena vai vairākiem lēcieniem (nākamā rindkopa).

checkers jump
Lēkšana: Jūs sagūstat pretinieka figūru (gabalu vai karali), pārlecot tai pa diagonāli uz blakus esošo brīvo laukumu aiz tā. Trīs kvadrāti ir jāsakārto (pa diagonāli blakus), kā parādīts diagrammā pa kreisi: jūsu lecošā figūra (gabals vai karalis), pretinieka figūra (gabals vai karalis), tukšs laukums. Karalis var lēkt pa diagonāli, uz priekšu vai atpakaļ. Gabals, kas nav karalis, var lēkt tikai pa diagonāli uz priekšu. Jūs varat veikt vairākus lēcienus (skatiet diagrammu labajā pusē), tikai ar vienu figūru, pārejot uz tukšu laukumu uz tukšu laukumu. Vairāku lēcienu gadījumā lecošais gabals vai karalis var mainīt virzienu, vispirms lecot vienā virzienā un pēc tam citā virzienā. Jūs varat lēkt tikai vienu figūru ar jebkuru lēcienu, bet jūs varat lēkt vairākas figūras ar vairāku lēcienu kustību. Jūs noņemat nolēktās figūras no dēļa. Jūs nevarat pārlēkt savu gabalu. Jūs nevarat lēkt vienu un to pašu figūru divreiz vienā un tajā pašā kustībā. Ja jūs varat lēkt, jums tas ir jādara. Un ir jāpabeidz vairākkārtējs lēciens; jūs nevarat apstāties daļēji, veicot vairākkārtēju lēcienu. Ja jums ir iespēja izvēlēties lēcienus, varat izvēlēties vienu no tiem neatkarīgi no tā, vai daži no tiem ir vai nav. Gabals, neatkarīgi no tā, vai tas ir karalis vai nav, var pārlēkt karali.

Jaunināšana uz karali: kad gabals sasniedz pēdējo rindu (karaļa rindu), tas kļūst par karali. Otru pārbaudītāju novieto virsū pretinieks. Bumba, kas tikko ir nokļuvusi karalistē, nevar turpināt lēkt ar figūrām līdz nākamajam gājienam.
Sarkanā kustība vispirms. Spēlētāji pārvietojas pārmaiņus. Vienā pagriezienā varat veikt tikai vienu kustību. Jums jāpārvietojas. Ja jūs nevarat pārvietoties, jūs zaudējat. Spēlētāji parasti izvēlas krāsas pēc nejaušības principa un pēc tam maina krāsas nākamajās spēlēs.