checkers plugin iconПравила гри: Шашки.
pic checkers
Як грати?
Щоб перемістити фрагмент, ви можете зробити це двома різними способами:
Якщо ви думаєте, що гра застрягла, це тому, що ви не знаєте цього правила: поїдання пішака, якщо це можливо, завжди є обов’язковим рухом.
Правила гри
Правила, які використовуються в цій грі, — це американські правила: поїдання пішака, якщо це можливо, завжди є обов’язковим рухом.
checkers empty
Ігрове поле квадратне, з шістдесяти чотирма меншими квадратами, розташованими в сітці 8x8. Менші квадрати по черзі мають світлий і темний колір (зелений і блискучий на турнірах) у відомому візерунку «шашка». Гра в шашки проводиться на темних (чорних або зелених) квадратах. Кожен гравець має темний квадрат зліва від нього і світлий квадрат справа. Подвійний кут — це характерна пара темних квадратів у ближньому правому куті.

checkers pieces
Фрагменти червоні та білі, і в більшості книг їх називають чорно-білими. У деяких сучасних виданнях їх називають Червоно-білими. Куплені в магазинах набори можуть бути інших кольорів. Чорно-червоні частини ще називають чорними (або червоними) і білими, щоб ви могли читати книги. Фрагменти мають циліндричну форму, набагато ширше, ніж вони висоті (див. схему). Турнірні фігури гладкі і не мають малюнків (корон або концентричних кіл). Фішки розміщуються на темних квадратах дошки.

checkers start
Початкова позиція – у кожного гравця по дванадцять фігур на дванадцяти темних квадратах, найближчих до його краю дошки. Зауважте, що на шашках фігури зазвичай розміщуються на світлих квадратах для читабельності. На справжній дошці вони знаходяться на темних квадратах.

checkers move
Переміщення: фігура, яка не є королем, може рухатися на одну клетку по діагоналі вперед, як показано на схемі праворуч. Король може рухатися на одне поле по діагоналі, вперед або назад. Фішка (фігура або король) може переміщатися лише на вільне поле. Ход також може складатися з одного або кількох стрибків (наступний абзац).

checkers jump
Стрибки: ви захоплюєте фігуру суперника (фігуру або короля), перестрибуючи через неї по діагоналі на сусіднє вільне поле за нею. Три квадрати повинні бути вишиковані (сусідні по діагоналі), як показано на схемі зліва: ваша стрибкова фігура (фігура або король), фігура суперника (фішка або король), порожнє поле. Король може стрибати по діагоналі, вперед або назад. Фішка, яка не є королем, може стрибати тільки по діагоналі вперед. Ви можете зробити багаторазовий стрибок (дивіться діаграму праворуч) лише з однією фігурою, стрибаючи з порожнього квадрата на порожнє поле. У багаторазовому стрибку фігура або король, що стрибає, можуть змінювати напрямки, стрибаючи спочатку в одному, а потім в іншому напрямку. Ви можете перестрибнути лише одну фігуру з будь-яким даним стрибком, але ви можете перестрибнути кілька фігур, зробивши кілька стрибків. Ви знімаєте зіскочені фігури з дошки. Ви не можете перестрибнути власну фігуру. Ви не можете стрибнути одну і ту ж фігуру двічі одним ходом. Якщо ви можете стрибати, ви повинні. І багаторазовий стрибок має бути завершений; ви не можете зупинитися на частині шляху через багаторазовий стрибок. Якщо у вас є вибір стрибків, ви можете вибирати серед них, незалежно від того, чи є деякі з них багаторазовими, чи ні. Фішка, король чи ні, може перестрибнути короля.

Оновлення до короля: коли фігура досягає останнього ряду (королевий ряд), вона стає королем. Другу шашку суперник ставить поверх цієї. Фішка, яка щойно подала король, не може продовжувати стрибати фігурами до наступного ходу.
Червоний рухається першим. Гравці рухаються по черзі. За хід можна зробити лише один хід. Ви повинні рухатися. Якщо ви не можете рухатися, ви програєте. Зазвичай гравці вибирають кольори навмання, а потім змінюють кольори в наступних іграх.